Храми

Загальновідомо, що споконвіку українці були і є віруючою нацією, яка вирізняється з-поміж інших своєю духовністю та благоговінням перед Богом. Відвідування храмів та участь у богослужінні було духовною потребою будь-якої української родини. В усіх українських селах і містах існували церкви, а Православ’я було тим дороговказом, який супроводжував людину від її народження до переходу у вічність. Православна Церква завжди ставала на захист та відродження державності й духовності нашого народу. Церква зробила значний внесок у скарбницю народних знань та культури, сприяла піднесенню народного духу і віри.

Не стала винятком і Лоси­нівка. Легенда говорить, що одночасно з заснуванням Лосинівки було збудовано Покровську церкву. За історичними записами, що зберігалися протягом останніх 300 років, в різні часи в нашому селищі існували три храми і одна капличка.

На цій сторінці зроблено спробу розповісти про історію Православ’я в Лосинівці: будівництво храмів, діяльність священиків, боротьбу за єдність Церкви супроти обновленського руху, криваві гоніння на Церкву протягом XX століття, закриття храмів, їх знищення та, нарешті, відродження.

— СВЯТО-ТРОЇЦЬКА ЦЕРКВА (БІЛА) —

— ІОАННО-БОГОСЛОВСЬКА ЦЕРКВА (НОВА) —

— ІОАННО-БОГОСЛОВСЬКА ЦЕРКВА (КРАСНА) —

— ІОАННО-БОГОСЛОВСЬКА ЦЕРКВА (ДЕРЕВ’ЯНА) —

— КАПЛИЧКА —

(160)