Міжнародний православний жіночий день

Міжнародний православний жіночий день26 квітня 2015 року, у Неділю 2-у після Пасхи, Свята Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць. У день свята у Свято-Троїцькому храмі було звершено Божественну літургію, після якої настоятель звернувся до присутніх у храмі прихожан з проповіддю на тему недільного Євангелія та докладно розповів про подвиг святих жінок-мироносиць.

За традицією нашої парафії, всіх жінок, які молилися цього дня у храмі, було запрошено до солодкого столу.

Довідка: У другу неділю після Великодня Свята Православна Церква святкує пам’ять святих жон-мироносиць — Марії Магдалини, Марії матері Іакова, Саломії, Іоанни, Марії Клеопової, Сусанни та інших, а також праведних Йосифа Аримафейського і Никодима.

Крім дванадцяти і сімдесяти учнів за Христом ходили та Йому вірно служили багато жінок, котрі навчалися у Нього вірі та святому життю, допомагали Йому в проповіді про Царство Боже.

Мироносиці — це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Іісуса Христа приймали Його у своїх будинках, а пізніше послідували за Ним до місця розп’яття на Голгофу. Вони були свідками Хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Господа миром, по звичаю іудеїв. Це вони, жони-мироносиці, першими дізналися, що Христос воскрес. Уперше після Своєї Хресної смерті Спаситель з’явився жінці — Марії Магдалині.

Кожна жінка Землі є мироносицею по життю — несе миро для світу, своїй сім’ї, домівці, вона народжує дітей, є опорою чоловікові. Православ’я звеличує жінку-матір, жінку усіх станів і народностей. Свята Православна Церква відзначає цей день як свято всіх жінок-християнок, відзначає їх особливу і важливу роль в сім’ї і суспільстві, укріплює їх в їхньому самовідданому подвигу любові і служіння ближнім.

(123)